Krátkodobé půjčky a banky. Nový trend?

V průběhu roku 2020, možná i vlivem probíhající koronavirové krize, se začali mezi poskytovatele krátkodobých půjček řadit i velké banky. Segment, který byl do té doby téměř výhradně tvořen nebankovními subjekty se pomalu mění. Je zde stále prostor pro tyto malé subjekty, nebo otěže převezmou banky?

Pravidlem, kterého se držet, bývá: Pokud Vám půjčí banka, jděte do banky. Důvod je prostý, banky se musí řídit přísnými pravidly a i v případě neschopnosti splácet úvěr v určitou dobu, banka je více nakloněná dialogu, narozdíl od některých nebankovních subjektů. Až donedávna v případě rychlých půjček nebylo jiné východisko, než-li jít k nebankovnímu subjektu. To se ale mění.

I díky neustálému vylepšování internetového bankovnictví jsou nám banky neustále blíže a i díky tomu mohou nabídnout nejrychlejší způsob půjček. Stačí pouze kliknout ve Vaší mobilní aplikaci na žádost o půjčku a tu můžete mít již během několika minut na svém účtu. Háček ovšem je v nastavených pravidlech. Banky se neustále snaží o minimalizaci rizika a i jejich požadavky na své zákazníky v případě rychlých půjček jsou tak o něco přísnější než jiné subjekty na trhu.

RV