Půjčky pro OSVČ, živnostníky a podnikatele

Úvěry a půjčky o které mohou žádat i osoby samostatně výdělečně činné

Rychlé úvěry

Půjčky až 1 000 000 Kč

Pouze živnostenský list

Půjčka Zonky od lidí od společnosti Benxy s.r.o.
Úrok od 2.99% Úvěr až 750 000 Kč
Půjčka Via SMS od společnosti Via SMS s.r.o.
Úrok od 0% Úvěr až 60 000 Kč
Půjčka od Equa Bank od společnosti Equa Bank
Úrok od 3.8% Úvěr až 700 000 Kč
Moneta online půjčka od společnosti Moneta Money Bank
Úrok od 4.9% Úvěr až 800 000 Kč
Kamali půjčka od společnosti Kamali
Úrok od 0% Úvěr až 20 000 Kč
Firemní FÉR úvěr od společnosti Sberbank CZ, a.s.
Úrok od 3.3% Úvěr až 5 000 000 Kč
mBank půjčka na cokoliv od společnosti mBank S.A.
Úrok od 3.9% Úvěr až 600 000 Kč
Půjčka Flexifin od společnosti FlexiFin s.r.o.
Úrok od 0% Úvěr až 30 000 Kč
Půjčka Cofidis na cokoliv od společnosti Cofidis
Úrok od 4.49% Úvěr až 1 000 000 Kč

Co očekávat od půjčky pro OSVČ

Půjčky a úvěry pro OSVČ a podnikatele jsou svým způsobem speciální kategorií půjček, ačkoliv se to tak nemusí zdát, jelikož se obvykle jedná o stejné půjčky jako získají běžní žadatelé, ale je potřeba počítat s vyšším úrokem ze strany poskytovatelů půjček, než dostane běžný spotřebitel. OSVČ také obvykle prochází důkladnější kontrolou, než-li zaměstnanec se smlouvou na dobou neurčitou a je tak dobré být připraven na doplňování požadovaných informací.

Podmínky půjček pro OSVČ

Tyto podmínky se liší dle poskytovatele půjčky i výše financí o kterou při žádosti o úvěr žádáte. Pro menší půjčky je minimálním požadavkem působit jako osoba samostatně výdělečně činná alespoň 3 měsíce před žádostí o půjčku. Pro půjčky vyššího řádu je nutné doložit příjmy a to obvykle kopií daňového přiznání, nebo výpisů z bankovního účtu. Bankovní instituce zároveň v některých případech mohou chtít potvrdit, že nemáte dluhy vůči státnímu aparátu.

Kolik si může živnostník půjčit

V tomto případě může jít o půjčky v jednotkách tisíc až do úvěrů v hodnotě vyšších milionů. Tato položka záleží téměř výlučně na příjmech živnostníka, které nebankovní nebo nebankovní instituce může měřit dvěma způsoby. V prvním případě je možné příjmy doložit pomocí kopie daňového přiznání pro finanční úřad. V druhém případě proběhne měření příjmů pomocí výpisů z účtu.

Jak zvýšit šance na získání živnostenského úvěru

Ve chvíli, kdy jako živnostník vyměřujete daň uplatněním paušálu na daňovém přiznání, může být zajímavostí k zaměření možnost uplatnit opravdové náklady a výdaje. V určitých případech tak může dojít k výraznému navýšení daňového základu ( bohužel i zaplacené daně státu ), ale banky a další instituce už na Vás budou pohlížet jako na osobu s výrazně vyššími příjmy a odemknou Vám tak cestu k získání vyššího úvěru.

Mohu žádat o půjčku, když využívám paušální daň?

Paušální daň není při žádosti o půjčku velká překážka, ale oproti prokazování příjmů daňovým přiznáním může znamenat snížení možnosti úvěr získat, stejně jako o něco vyšší úrokovou sazbu. Na tuto problematiku jsme se blíže podívali v článku Paušální daň a žádost o půjčku: Bude to problém?.

Toto ale hraje velkou roli pouze v případě žádosti o vyšší úvěr. Pokud pouze potřebujete překlenout období pomocí nějaké z mikropůjček pro podnikatele, nebude pro Vás paušální dań překážkou. Už jen samotné přihlášení k této dani určitou schopnost splácet úvěr dokazuje.

Bankovní nebo nebankovní půjčka?

Rozhodovaní mezi bankovní a nebankovní půjčkou pro živnostníky by se mělo řídit s největší části účelem, za kterým si živnostník půjčku bere. Pokud se pokouší jen překlenout období a nemá příliš rozsáhlou podnikatelskou minulost, nebo kapitál, kterým by mohl ručit, je nebankovní půjčka skvělou možností. Samozřejmě je ale nutné počítat s vyššími náklady na splacení půjčky, protože ty se obvykle u nebankovních půjček pohybují ve vyšších číslech ( čest výjímkám jako je například půjčka od lidí Zonky ).

Pro větší investice pak bývá vhodná téměř výhradně bankovní půjčka. Pro podnikatele bez zkušeností s připraveným plánem může také žádost o půjčku být i jedním z prvních ověření podnikatelského nápadu a prověření, zdali obstojí ve světě podníkání.

Nejčastější dotazy

Při žádosti o úvěr se živnostník nejčastěji prokazuje daňovým přiznáním. Jako sekundární doklad ke které může banka či jiný poskytovatel půjčky přihlížet jsou výpisy z bankovního účtu. Z tohoto důvodu také všem živnostníkům vřele doporučujeme co největší část příjmů využívat plateb na bankovní účet, které tak ponese co nejpřesnější informaci o Vaší bonitě.

Číslo RPSN vykazuje souhrn všech nákládů na půjčku, kterou žadatel zaplatí. Do RPSN se počítají úroky i veškeré další náklady, které přeplatíte.

Díky našemu srovnávači půjček si vyberete ten správný úvěr, který nejlépe a nejvýhodněji pokryje Vaše potřeby a pomocí tlačítka "Požádat o půjčku" se prokliknete na samotnou žádost.

Ke sloučení půjček se využívá takzvaná konsolidace půjček a může to být výborný prostředek pro narovnání Vašeho splátkového kalendáře. Konsolidace půjček bývá také téměř vždy výhodná a pokud tedy máte více půjček, jistě by bylo vhodné nad tímto instrumentem zauvažovat.

Půjčku s nulovým úrokem naleznete téměř výhradně v segmentu rychlých půjček, nicméně ani nulový úrok neznamená, že vrátíte přesně tolik, kolik si půjčíte. Poskytovatel půjčky pouze využívá místo sazby úrokem poplatky za poskytnutí půjčky.

Mezi půjčkami pro zaměstnance a úvěry pro živnostníky nejsou velké rozdíly, nicméně pro začínající podnikatele bude vždy složitější půjčku získat, než pro zaměstnance. Je to dáno nemožností prokázat příjmy pro začínající podnikatele.